Pro dodavatele

Vystavování dokladů

Elektronická výměna dat 

Co je EDI?

EDI - tedy elektronická výměna dat (z anglického Electronic Data Interchange) – je moderní způsob komunikace mezi obchodními partnery, při které dochází k výměně obchodních, logistických a jiných dokumentů (např. objednávek, dodacích listů, faktur atd.) elektronicky ve strukturovaných formátech

Důvody pro EDI

Automatizace a efektivita: EDI umožňuje automatizovanou výměnu dat, což vede k větší efektivitě a snížení lidských chyb. Systém dokáže automaticky přenést data z jednoho informačního systému do druhého, což šetří čas a zvyšuje přesnost.

Rychlá výměna informací: EDI umožňuje rychlou a okamžitou výměnu dat mezi obchodními partnery. Informace jsou přenášeny elektronicky a doručovány do cílového systému okamžitě, což umožňuje rychlejší reakce a zpracování.

Přesnost a spolehlivost: Manuální zadávání dat do systému zvyšuje riziko chyb. EDI minimalizuje chyby spojené s ručním zpracováním a umožňuje přesnou a spolehlivou výměnu informací mezi obchodními partnery.

Dodržování standardů a požadavků: EDI je založen na standardizovaných formátech a protokolech, což usnadňuje komunikaci mezi různými systémy a umožňuje dodržování požadavků obchodních partnerů a regulačních orgánů.

Dokumenty ke stažení

Příručka zprávy ORDERS

Příručka zprávy  DESADV

Příručka zprávy INVOIC 

Globální lokalizační číslo