ORLEN podporuje sport

Pohyb je součástí naší DNA

ORLEN žije hokejem

Pohyb je součástí naší DNA. A to nejen na silnici, ale i na sportovištích. Už 14 let jsme generálním partnerem extraligového týmu HC VERVA Litvínov, který v každé sezóně ukazuje, že úspěch stojí na týmové práci, tvrdé dřině a smysluplném partnerství.

Jak se dal dohromady hokejový tým a ORLEN?

Společnost Unipetrol, dnes ORLEN Unipetrol, byla hrdým vlastníkem klubu již od roku 1945. V roce 2007 se stala generálním partnerem klubu ORLEN, odštěpný závod Unipetrolu. ORLEN je ale s litvínovským hokejem spjata už od roku 1958 a stála tak u historicky prvního vítězství v extralize v roce 2015.

Více o týmu

Jsme hrdým partnerem šampiónů rally

Pokud něco otestuje možnosti vozidla i řidiče na maximální úrovni, je to právě rally. ORLEN proto podporuje ty, kteří posouvají svoje možnosti až na samotný kraj. Závodník Martin Prokop je právě ten, který se před ničím nezastaví.

Martin Prokop

Jezdec rally, Junior World Rally Champion 2009, člen týmu Czech Ford National Team

Martin Prokop má v motoristickém sportu dlouhou historii. Od roku 2001 se účastní soutěží a od roku 2005 je řádným členem startovních listin WRC. V roce 2009 se stal juniorským mistrem světa v rally a získal druhé místo v kategorii PWRC (produkční vozy). 

Postupem času začal v motoristickém sportu zkoušet nové kategorie. S Robertem Kubicou začal závodit s vozem GT3 a startoval na Cross Country Rally. Tam se rychle rozhodl, že mu Cross Country vyhovuje, a tak se vydal na slavnou Rally Dakarkde soutěží v barvách týmu ORLEN. 


Martin bydlí v Praze, ale tým má zázemí v Jihlavě. Několikrát za sebou se stal Sportovcem roku kraje Vysočina. 

Letos se Martin rozhodnul vrátit na nejvyšší úroveň rally. Tou metou jsou tři magická písmena WRC, neboli rally, kde se potkávají nejlepší závodníci z celého světa.

 Společně s týmem Martin věří, že to bude skvělá příležitost zlepšit svoje dovednosti, poměřit se se špičkami v oboru a získat formu na cross country závody na konci roku a samozřejmě Dakar 2022.