15.srpna 2023

Varování před podvodem

ORLEN Benzina varuje před finančními podvody, které se objevují na internetu a zneužívají jméno naší společnosti.

️Registrujeme další podvodné nabídky s neoprávněným užíváním značky ORLEN Unipetrol / ORLEN Benzina. ​Nově evidujeme falešné zprávy zasílané prostřednictvím e-mailových zpráv, SMS a sociálních médií. Doporučujeme vám neotevírat podezřelé odkazy, neposílat svá data a ověřovat si zdroj zprávy.

Falešné reklamy inzerují údajně vysoké investiční zisky a vyskytují se především na sociálních sítích - Facebook, Instagram, YouTube, četných webových stránkách, v mailingu, textových zprávách nebo online reklamě. Falešné reklamy obvykle vybízejí k investování do akcií společností skupiny ORLEN Unipetrol a investičních projektů spojovaných se skupinou. Tyto reklamy protiprávně používají jména naší skupiny a našich společností nebo námi publikované obrázky (média) spřízněných osob.

Proto připomínáme:

Sledujte pouze oficiální kanály skupiny ORLEN Unipetrol jako jsou: orlenunipetrol.czorlenbenzina.cz​ nebo oficiální profily na sociálních sítích.

Facebook ORLEN Benzina
Instagram ORLEN Benzina
YouTube ORLEN Benzina

Níže uvádíme charakteristiku podvodné reklamy na internetu, tj. pokusu vydávat se za jinou společnost za účelem neoprávněného získání peněz / obohacení se.