13.července 2021

Benzina ORLEN modernizuje svůj koncept samoobslužných stanic. První novou stanici otevřela v Unhošti

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN uvedla do provozu svoji již jedenáctou samoobslužnou čerpací stanici v Česku, která se oproti svým předchůdcům liší designem i modernějšími technologiemi. Nachází se přímo na parkovišti u nového obchodního centra v Unhošti na Pražské ulici. Nová samoobslužná čerpací stanice je otevřena nonstop a díky absenci personálu nabízí výhodnější tankování.

„První samoobslužnou stanici jsme otevřeli již před deseti lety a dle dosavadních výsledků je patrné, že zákazníci si tento druh čerpacích stanic oblíbili. V konceptu samoobslužných čerpacích stanic proto vidíme do budoucna velký potenciál a dále pokračujeme v jeho rozvoji. Zbrusu nová čerpací stanice v Unhošti je první svého druhu v Česku a zákazníky jistě potěší modernější technologie pro jejich vyšší komfort i výhodné ceny. V průběhu letošního roku plánujeme otevření dalších samoobslužných čerpacích stanic v Česku i na Slovensku. V této souvislosti se zaměřujeme na lokality, jako jsou obchodní centra. Je zde dostatek zákazníků a expresní stanice jsou pro tyto lokality ideální,“ vysvětlil Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN.

Samoobslužná čerpací stanice Benzina ORLEN v Unhošti je otevřena nonstop. Nabízí široký sortiment aditivovaných paliv EFECTA a prémiových paliv VERVA zaměřených na výkon motoru. Zákazníci mohou za palivo zaplatit pouze platebními kartami, tankovacími kartami a prostřednictvím aplikace Benzina. Obsluha je jednoduchá, stačí na platebním terminálu navolit částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva při dosažení stanovené hodnoty.

Zákazníci mohou využít služeb samoobslužných čerpacích stanic sítě Benzina ORLEN také v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Přerově, Jablonci nad Nisou, Poděbradech, Vysokém Mýtě, Kopřivnici, Harrachově a Netolicích.
Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Vznikla v roce 1958 a jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 420 čerpacích stanic a má tržní podíl 25 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již počtvrté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 20 stanic.