1.června 2022

Benzina ORLEN zohlednila v cenách pohonných hmot snížení spotřební daně o 1,80 Kč včetně DPH za litr ihned od 1. června

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN plně promítla snížení spotřební daně do svých cen paliv již od 1. června. Pro motoristy to znamená, že zaplatí o 1,80 Kč (1,50 Kč bez DPH) za litr benzinu nebo nafty méně. I nadále přitom platí, že velmi výhodně mohou řidiči tankovat na expresních čerpacích stanicích Benzina ORLEN po celé České republice, jejichž ceny jsou zcela srovnatelné s nízkonákladovými čerpacími stanicemi. Tankovací karta Tankarta Easy nabízí slevu 0,50 Kč až 1 Kč za litr.

„Rozhodli jsme se reagovat ihned, jakmile vstoupí snížení spotřební daně v platnost. Našim zákazníkům nabízíme více možností, jak snížit své výdaje za tankování. Využitím tankovacích karet získají slevu až korunu na litr a na našich bezobslužných stanicích nabízíme naše aditivovaná paliva Efecta za ceny plně srovnatelné s nízkonákladovou konkurencí,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ORLEN Unipetrol, která provozuje síť čerpacích stanic Benzina ORLEN.

Podle rozhodnutí vlády a novely zákona o spotřebních daních dochází s účinností od 1. června do 30. září 2022 k přechodnému snížení spotřební daně z motorové nafty a bezolovnatého benzinu, a to o 1,80 Kč včetně DPH na litr. Cílem tohoto opatření je zmírnit dopady vysokých cen pohonných hmot vyvolaných invazí Ruska na Ukrajinu jak na soukromý, tak podnikatelský sektor. Na toto opatření ihned zareagoval lídr českého trhu, síť čerpacích stanic Benzina ORLEN, který od 1. června (v porovnání se stavem k 31. květnu) snížil o stejnou částku ceny pohonných hmot na všech svých 426 čerpacích stanicích po celé České republice.

Ceny na bezobslužných stanicích plně srovnatelné s nízkonákladovou konkurencí
Řetězec Benzina ORLEN také provozuje 13 expresních čerpacích stanic po celé České republice. Na nich nabízí moderní aditivované pohonné hmoty Efecta 95 a Efecta Diesel s čisticími účinky, které odstraňují usazeniny v motorech a snižují emise škodlivých látek, za ceny plně srovnatelné s nízkonákladovou konkurencí.

Tankování se slevou 0,50 Kč až 1 Kč s Tankartou Easy a body do věrnostní aplikace
Další možností, jak mohou řidiči snížit své výdaje na nákup pohonných hmot, je používání tankovacích karet Tankarta Easy, která přinášejí slevu 0,50 Kč na jednom litru pohonných hmot Efecta a 1 Kč u prémiových paliv Verva. Firemní zákazníci mohou využívat tankovací kartu Tankarta Business, která nabízí možnost sjednání individuálních cenových podmínek. Za nákup pohonných hmot a dalších produktů či využití služeb na čerpacích stanicích Benzina ORLEN lze navíc sbírat věrnostní body ve věrnostní mobilní aplikaci Benzina ORLEN. Aplikace umožňuje rychlé a bezpečné mobilní platby, získávat věrnostní odměny a snadno vyhledávat nejbližší čerpací stanice Benzina ORLEN.
Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 426 čerpacích stanic a má tržní podíl bezmála 25 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již popáté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 23 stanic a je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na tamním trhu.

Kontakt pro média:
Pavel Kaidl, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz
Michal Procházka, telefon: +420 736 508 738, email: michal.prochazka1@orlenunipetrol.cz