16.října 2020

Benzina se stala partnerem prestižního ostravského turnaje WTA

Benzina, patřící do nadnárodní skupiny ORLEN, se stala partnerem tenisového turnaje kategorie WTA Premier – J&T Banka Ostrava Open 2020. Nejvýznamnější ženský tenisový turnaj v historii České republiky vypukne v Ostravě již v sobotu 17. října a vyvrcholí finálovým duelem v neděli 25. října. Vzhledem k současným hygienickým a bezpečnostním opatřením v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 se turnaj uskuteční bez diváků. Fanoušci se však mohou těšit na přímé přenosy na ČT Sport.

„Mám velkou radost, že jsme se stali partnery kvalitně obsazeného tenisového turnaje J&T Banka Ostrava Open 2020. Benzina se stejně jako mateřská skupina ORLEN dlouhodobě angažuje v podpoře těch nejvýznamnějších sportovních událostí a své aktivity neustále rozšiřuje. Spolupráce s nejvýznamnějším tenisovým turnajem v historii České republiky tak perfektně zapadá mezi naše aktivity jako podpora hokejového klubu HC VERVA Litvínov či špičkových automobilových závodníků jako jsou Martin Prokop, Jan Černý a Robert Kubica, kteří patří do mezinárodní skupiny ORLEN TEAM. Věřím, že duely tenistek ze světové špičky zpříjemní fanouškům u televizních obrazovek současnou nelehkou situaci,“ uvedl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, do které patří i Benzina.

Mezinárodní tenisový turnaj žen J&T Banka Ostrava Open 2020 se uskuteční od 17. do 25. října na tvrdém povrchu v Ostravar Areně. Vítězka turnaje získá 480 bodů do žebříčku WTA a tenistky si mezi sebe rozdělí celkovou dotaci 528 500 dolarů. Ve startovním poli se představí dvě hráčky nejlepší světové desítky žebříčku WTA – Karolína Plíšková a Elina Svitolinová. Do bojů v Ostravě zasáhnou rovněž hvězdy jako Viktoria Azarenková či Aryna Sabalenková.
 
Benzina je součástí skupiny Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 62 let své existence prošla bohatým vývojem. Dnes se jedná o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 417 čerpacích stanic a má tržní podíl 25 %. V minulém roce vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ve své síti na Slovensku již 13 stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@unipetrol.cz