24.října 2019

Benzina ve své komunikaci posílí příslušnost ke značce ORLEN. Cílí na nové zákazníky.

Na vybraných plochách čerpacích stanic Benzina se vedle loga známého koníka začne objevovat také orel symbolizující nadnárodní skupinu ORLEN, do které Benzina patří. Zavedení společných logotypů obou společností bude podpořeno reklamní kampaní.

„Benzina patří do velké mezinárodní sítě s téměř třemi tisíci čerpacích stanic v pěti zemích a dlouhodobě se opírá o finanční zázemí a obchodní zkušenosti sdílené v rámci mezinárodního koncernu ORLEN. Tento společný obchodní model, důraz na kvalitu a spojení tradice s moderní přítomností nyní chceme připomenout jak české veřejnosti, tak mezinárodním zákazníkům, kteří cestují přes území České republiky. Věříme, že nám tento krok pomůže k získání nových zákazníků,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, která pod značkou Benzina provozuje v Česku a na Slovensku celkem 419 čerpacích stanic. „Dalším krokem bude zavedení mezinárodních platebních služeb,“ doplnil Tomasz Wiatrak.

Spojené logotypy společností Benzina a ORLEN se objeví například na cenových totemech, výdejních stojanech a obrazovkách uvnitř čerpacích stanic. Součástí bude i marketingová kampaň, která odstartuje 28. října a bude zahrnovat televizní spoty, propagaci online, na sociálních sítích a billboardech.

Nadnárodní koncern ORLEN provozuje více než 2 800 čerpacích stanic v pěti zemích – v Polsku
(1784) a Litvě (25) pod značkou ORLEN, v Německu pod značkou Star (584) a v Česku (413) a na Slovensku (6) pod značkou Benzina. Nejsilnější atributy image značky ORLEN jsou modernost, důvěra, příznivost, široká nabídka a vysoká kvalita výrobků a služeb. Od roku 2005 byl ORLEN majoritním akcionářem skupiny Unipetrol a v roce 2018 se stal jejím jediným vlastníkem.


Spot z reklamní kampaně Společně na cestě vpřed:
https://www.youtube.com/watch?v=boYUr6rT0GM
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 61 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 413 čerpacích stanic a má tržní podíl 24 %. V letošním roce vstoupila na Slovensko, když v dubnu otevřela první čerpací stanici v Malackách. Nyní Benzina na Slovensku provozuje již šest stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz