14.ledna 2019

Benzina zavádí nový systém kontroly kvality paliv

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, zavádí nový program kontroly kvality paliv na svých čerpacích stanicích. Kontrolu kvality paliv začala od nového roku provádět nezávislá akreditovaná laboratoř společnosti Unipetrol. Benzina si od tohoto kroku slibuje především zefektivnění kontinuálního testování. Zákazníci naleznou na každém výdejním stojanu Benziny zlatou samolepku s logem LAB GARANCE.

„Kvalita testovaných vzorků našich paliv Efecta a Verva je nad republikovým i evropským průměrem, a bez pár desetin se dlouhodobě pohybuje u stoprocentní hranice. Používáme dvojstupňový systém kontroly. Každá dodávka pohonných hmot na naše čerpací stanice je laboratorně kontrolována již před samotnou expedicí u výrobce pohonných hmot, kterým je společnost Unipetrol. Přímo na čerpacích stanicích pak provádíme ještě namátkovou kontrolu kvality. Od nového roku realizuje odběr a testování vzorků pohonných hmot nezávislá akreditovaná laboratoř společnosti Unipetrol, která patří dlouhodobě mezi nejlepší laboratoře v Evropě. Toto řešení nám přinese větší flexibilitu a efektivitu při realizaci a vyhodnocování kontrol,“ řekl Marek Zouvala, ředitel řetězce čerpacích stanic Benzina.

Mezinárodně akreditovaná laboratoř společnosti Unipetrol má svá pracoviště v Litvínově a Kralupech nad Vltavou a je dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2005 nezávislá a nestranná. Vedle chemického a fyzikálně-chemického testování a analýz ropy, paliv a jiných produktů firem ze skupiny Unipetrol také poskytuje komerční testování a analýzy dalším českým i zahraničním subjektům. Při návštěvách prezidentů Spojených států amerických George W. Bushe a Baracka Obamy v České republice opakovaně testovala i palivo určené k doplnění nádrží slavného prezidentského letounu Boeing 747 Air Force One. Laboratoř získala akreditaci v roce 2006 a může provádět 53 různých akreditovaných zkoušek. Více než devadesátiprocentní úspěšnost v mezinárodních srovnávacích zkouškách ji řadí mezi špičku v Evropě.
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 61 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem provozuje 406 čerpacích stanic a má tržní podíl 22,9 %.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz