17.října 2022

Formule 1 opět v Česku. Monopost týmu Alfa Romeo F1 Team ORLEN startuje turné po čerpacích stanicích

Na vybraných čerpacích stanicích ORLEN Benzina bude od poloviny října o vzrušení postaráno. Opět je totiž ozdobí monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN! Turné odstartovalo v pondělí 17. října na čerpací stanici ORLEN Benzina v Litvínově – Záluží, kde bude monopost vystaven celý týden do pondělí 24. října. Poté se přesune do Prahy, další zastávkou bude legendární stanice Devět křížů na D1 a turné bude ukončeno v Klimkovicích u Ostravy. Součástí výstavy jsou i dvě soutěže o hodnotné ceny pro širokou veřejnost.

„Čerpací stanice ORLEN Benzina jsou součástí velké a stabilní mezinárodní sítě, do které spadají bezmála tři tisíce stanic v Polsku, Německu, Litvě, Česku, na Slovensku a brzy také v Maďarsku. Tento mezinárodní záběr je podtržen úspěšným působením skupiny ORLEN v seriálu Formule 1. V Česku je motosport a Formule 1 velmi populární, a proto jsme rádi, že můžeme fanouškům i široké veřejnosti v Česku připravit již druhým rokem takovýto skvělý zážitek v podobě opravdového formulového monopostu,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina.

Návštěvníci čerpacích stanic si mohou na vlastní oči prohlédnout aktuální monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42. Turné je unikátní nejen svým obsahem, ale také samotným transportem – Alfa Romeo F1 Teamu ORLEN C42 bude totiž vystavena na čerpacích stanicích v transparentním skleněném boxu v režimu 24/7. V rámci roadshow se může veřejnost zapojit hned do dvou soutěží o zajímavé ceny – reklamní předměty stáje Alfa Romeo F1 Team ORLEN nebo kurz bezpečné jízdy na Autodromu Most v hodnotě 5 000 Kč.

Po loňském úspěšném turné po českých městech, kde monopost F1 vidělo přes 20 tisíc zájemců, se celý seriál vrací do Česka,  zároveň se pro velký úspěch rozšiřuje také za hranice na Slovensko. Start proběhne na čerpací stanici ORLEN Benzina v Litvínově 17. října. Poté bude monopost pokračovat do dalších měst:
  • Litvínov, čerpací stanice v Záluží (17.- 24.10.)
  • Praha Braník, čerpací stanice na Jižní spojce (25.- 31.10.)
  • Devět křížů na dálnici D1 ve směru do Brna (1.11.- 7.11.)
  • Klimkovice u Ostravy ve směru na Ostravu (8.- 14.11.)
 
Technické informace a zajímavosti o vozu Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42
Šasi: monokok z uhlíkových vláken
Motor: Ferrari Tipo 065/6 EVO V6 objemu 1600 cm3 uložený uprostřed podélně, hmotnost 145 kg, hliníkový blok a hlava, vrtání x zdvih 80 x 53 mm, rozvod DOHC, přímé vstřikování paliva, mazání se suchou skříní, přeplňování turbodmychadlem, výkon 740 koní, litrový výkon 463 koní, limit 15 000 min-1
Převodovka: 8stupňová automatizovaná sekvenční s řazením pádly na volantu, pohon zadních kol
Pneumatiky: Pirelli P-Zero 305/670 R13 – 405/670 R13

Podvozek: dvojitá příčná ramena vpředu a vzadu, stabilizátory, karbon-keramické brzdy
Délka: 5500 mm
Šířka: 2000 mm
Hmotnost: 795 kg
Maximální rychlost během závodu: 370 km/h
Zrychlení z 0 na 100: 2,6 vteřiny
Zrychlení z 0 na 200: 4,8 vteřiny


Přítomnost monopostu F1 na čerpacích stanicích ORLEN Benzina v České republice je součástí kampaně Společně na cestě vpřed. Tato kampaň připomíná zákazníkům spojení sil sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina s její mateřskou skupinou ORLEN, díky níž se značka neustále zdokonaluje, přináší inovace, zvyšuje kvalitu služeb a nabízí širokou škálu palivových a nepalivových produktů.
ORLEN Benzina je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí ORLEN Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. ORLEN Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem ORLEN Benzina v Česku provozuje 427 čerpacích stanic a má tržní podíl 23 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že ORLEN Benzina již pětkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko. V současnosti má ORLEN Benzina ve své síti na Slovensku již 24 stanic a je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na tamním trhu.

Kontakt pro média:
Pavel Kaidl, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz