6.října 2021

Obliba prémiových paliv mezi českými motoristy roste. Na čerpacích stanicích Benzina ORLEN je tankuje již pětina motoristů

Prémiová paliva Verva od sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN prokazatelně zvyšují výkon motoru, čistí palivovou soustavu a mají pozitivní efekt na spotřebu. Objem prodeje prémiových paliv Verva 100 a Verva Diesel se během posledních deseti let zdvojnásobil a nyní je na bíločervených čerpacích stanicích tankuje již pětina motoristů. Jejich stoupající obliba souvisí s nástupem nových aut s moderními benzínovými motory.

„Těší mě, že zájem zákazníků o prémiová paliva Verva od jejich uvedení na trh v roce 2006 dlouhodobě roste. Obě paliva se vyrábí v rafinériích skupiny ORLEN Unipetrol v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, odkud Verva 100 a Verva Diesel proudí na čerpací stanice Benzina ORLEN v Česku i na Slovensku,“ uvedl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN, a dodal: „Růst objemu prodeje prémiových paliv bude pokračovat. Ke zvyšujícím prodejům přispívají významné investice do rozvoje našich čerpacích stanic, které každoročně převyšují miliardu korun. Díky rekonstrukcím totiž přidáváme prémiová paliva do sortimentu dalších čerpacích stanic.“

Prémiová paliva Verva poskytují prokazatelně vyšší výkon. Kromě toho zvyšují i schopnost mazání, a tím snižují třecí ztráty. To je faktor, který může přispět ke snížení spotřeby paliva. Významnou roli z hlediska spolehlivosti a dlouhé životnosti hraje také zvýšená ochrana motoru. V nabídce je automobilový benzin Verva 100, který je dostupný na 283 čerpacích stanicích Benzina ORLEN. Pro majitele vozidel se vznětovými motory je určena nafta Verva Diesel, kterou lze čerpat na 388 stanicích z celkového počtu 421 čerpacích stanic Benzina ORLEN v České republice.

V zimě zákazníci kupují převážně prémiové palivo Verva Diesel s posílenými nízkoteplotními vlastnostmi. V průběhu jara a léta naopak panuje vyšší zájem o prémiový benzín Verva 100, který se vyrábí v rafinérii v Kralupech nad Vltavou. Využívají ho například motorkáři a ve velkých objemech také aerokluby, kde se toto palivo používá pro pohon sportovních letadel.

„Prémiový vysokooktanový bezsirný automobilový benzin Verva 100 byl vyvinut s cílem zlepšit výkon motoru a snížit třecí ztráty, což zajišťuje speciální formulace aditivace a moderní přísady, díky kterým dokáže vyčistit motory s přímým i nepřímým vstřikováním již během šesti hodin provozu. Jeho výhodou je, že neobsahuje bioetanol, ale je na bázi ETBE (etyltercbutyléter). To má příznivý vliv na výhřevnost paliva, lepší oxidační stabilitu a na rozdíl od bioetanolu na sebe neváže vodu, která negativně působí na výkon motoru a korozi. Od začátku letošního roku se výkonnostní parametry Vervy 100 ještě zlepšily díky zvýšenému podílu ETBE, což vedlo ke zvýšení objemu kyslíku v palivu a Verva 100 tak nově spadá do kategorie E10, i když neobsahuje biolíh,“ dodal Marek Zouvala.
Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Vznikla v roce 1958 a jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 421 čerpacích stanic a má tržní podíl 25,2 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již počtvrté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 20 stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz