4.dubna 2023

ORLEN Benzina opět Obchodníkem roku

Síť čerpacích stanic ORLEN Benzina, provozovaná rafinérskou a petrochemickou skupinou ORLEN Unipetrol a lídr maloobchodního prodeje paliv v České republice, opět zvítězila v kategorii Čerpací stanice s prodejnou v rámci soutěže Mastercard Obchodník roku 2022.

Z dalšího ocenění Mastercard Obchodník roku máme velkou radost,“ říká Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, zodpovědný za retail, a dodává: „Máme tradičně kvalitní paliva a k tomu již několik let nabízíme široký sortiment doplňkového prodeje včetně občerstvení v atraktivní prostředí s profesionálním zákaznickým servisem. Velký důraz klademe na inovace. Se zákazníky aktivně komunikujeme skrze sociální sítě a naši věrnostní mobilní aplikaci s bohatým benefitním programem. Jsme také lídry v rozvoji alternativních pohonů. Mámě nejširší síť 225 dobíjecích bodů pro bateriové elektromobily a před pár týdny jsme také otevřeli první veřejnou samoobslužnou stanici pro vodíková vozidla.  Ocenění  je pro nás velkým povzbuzením k dalšímu zlepšování našich služeb pro zákazníky, jimž bych rád touto cestou jménem našeho celého týmu poděkoval za jejich důvěru a loajalitu.“

ORLEN Benzina navzdory rostoucí konkurenci obsadila první místo z osmi hodnocených firem v kategorii Mastercard Čerpací stanice s prodejnou. Bodovala nejen loajalitou a důvěrou zákazníků, ale také nejlepší zapamatovatelností. V rámci nezávislého průzkumu byla totiž respondenty nejčastěji spontánně zmiňovaným obchodníkem ve své kategorii. Nejoblíbenější síť čerpacích stanic v České republice by svým známým doporučilo více než 70 % respondentů, 70 % je zde připraveno opět a rádo nakoupit.

Pravidelné úspěchy ORLEN Benzina v soutěži Mastercard Obchodník roku jsou výsledkem naplňování dlouhodobé strategie zaměřené na důslednou modernizaci čerpacích stanic, rozšiřování nabídky produktů a služeb a zvyšování jejich kvality. Na řidiče čeká na čerpacích stanicích kvalitní občerstvení Stop Cafe v příjemném prostředí, motorům jejich vozů mohou dopřát prémiová paliva Verva a Efecta s čisticím účinkem. Ke stávajícím klasickým i alternativním pohonným hmotám a elektrické energii nyní přidává také vodík, který zásadně rozšíří možnosti rozvoje nízko emisní a (s postupnou nabídkou zeleného vodíku bezemisní) hromadné i nákladní dopravy. ORLEN Benzina tak stále drží pozici suverénního lídra na českém trhu a řidiči ji vnímají jako moderní a nejoblíbenější značku.

Mastercard Obchodník roku je prestižní ocenění pro nejlepší firmy v oblasti maloobchodu v České republice. Výsledky aktuálního, v pořadí již jubilejního dvacátého ročníku této soutěže byly vyhlášeny v devíti oborových kategoriích. Ocenění bylo vítězným podnikům uděleno na základě reprezentativního šetření v rámci ocenění Mastercard Obchodník roku proběhlo v listopadu 2022 formou on-line dotazování 1 000 respondentů ve věku 15–69 let. Průzkum realizovala společnost G82.
ORLEN Benzina je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN Benzina také prémiová paliva Verva a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe. ORLEN Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. ORLEN Benzina nabízí také alternativní pohony LPG, CNG a  disponuje nejširší sítí elektrodobíjecích stojanů. Na pražské Barrandově také provozuje veřejnou plnicí stanici pro vodíková vozidla.. Celkem ORLEN Benzina v Česku provozuje 436 čerpacích stanic a má tržní podíl 23 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že ORLEN Benzina již pětkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice.

Kontakt:
Lada Gadas, +420 705 839 909, e-mail: lada.gadas@orlenunipetrol.cz