29.září 2023

ORLEN Benzina znovu přivezla monopost Formule 1 do Česka. K vidění je v Praze, Hradci Králové a nedaleko Brna

Již 30. září zavítá na čerpací stanici ORLEN Benzina v pražské ulici Argentinská monopost F1 týmu Scuderia AlphaTauri, který budou moci o několik dnů později obdivovat také účastníci konference Sport Alive 2023, která proběhne za podpory značky ORLEN v O2 universum ve středu 4. října. Následující zastávkou monopostu F1 bude od 10. října čerpací stanice na dálnici D11, Osice u Hradce Králové. V dalším týdnu bude monopost vystaven na čerpací stanici Devět křížů na dálnici D1. Celá akce, do níž se zapojí také závodní tým Janík Motorsport, je součástí kampaně Následujte kvalitu, v jejímž vizuálu přitahuje pozornost právě monopost Formule 1 v barvách týmu Scuderia AlphaTauri.

„ORLEN Benzina zve i v letošním roce všechny české fanoušky rychlých kol na mezinárodní turné s monopostem Formule 1, které oslaví úspěšné působení skupiny ORLEN v královské disciplíně motoristického sportu,“ říká Anna Ziobroń, ředitelka sponzoringu a sportovního marketingu skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina, a dodává: „Letos startujeme s monopostem týmu Scuderia AlphaTauri v Praze, kde se jako platinový partner zúčastníme prestižní konference Sport Alive 2023 v sálech O2 universum i doprovodné výstavy. Věřím, že si naši zákazníci nenechají ani letos ujít jedinečnou příležitost nahlédnout za oponu vrcholového motoristického sportu!“

Na čerpací stanici ORLEN Benzina v Argentinské ulici v Praze bude monopost Formule 1 v barvách týmu Scuderia AlphaTauri k vidění od soboty 30. září do pondělí 9. října s výjimkou středy 4. října. V tento den bude tento závodní skvost přitahovat pozornost účastníků konference Sport Alive 2023 v O2 universum, kde vystoupí také zástupci týmu Formule 1 Scuderia AlphaTauri. Od úterý 10. října budou moci Formuli 1 obdivovat návštěvníci čerpací stanice Osice u Hradce Králové na dálnici D11. Od 17. do 24. října vyvrcholí české turné s monopostem F1 na legendární čerpací stanici Devět křížů na dálnici D1 u Velké Bíteše.

Zastávek formulové turné na čerpacích stanicích Osice a Devět křížů se zúčastní také úspěšný závodní tým Janík Motorsport, podporovaný společností ORLEN Unipetrol. Zástupci týmu pro zájemce připraví možnost vyzkoušet si na vlastní kůži výměnu kol v závodním pit-stopu.

Celé turné s monopostem Formule 1 týmu Scuderia AlphaTauri v síti čerpacích stanic ORLEN Benzina, kterou provozuje rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol a která je lídrem maloobchodního prodeje paliv v České republice, je součástí právě probíhající marketingové kampaně „Následujte kvalitu“. Ta připomíná českým řidičům mimořádně vysokou kvalitu paliv ORLEN Benzina. V rámci turné se může veřejnost zapojit do soutěží o zajímavé ceny na sociálních sítích.

ORLEN Benzina nabízí na čerpacích stanicích v Česku prvotřídní pohonné hmoty Efecta s čisticím účinkem na motorovou soustavu a prémiová paliva Verva, která k čisticímu účinku přidávají i zvýšení výkonu motoru. Součástí nabídky je i široký sortiment doplňkového prodeje, služeb a občerstvení po značkou Stop Cafe. ORLEN Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka.

Síť čerpacích stanic ORLEN Benzina patří do skupiny ORLEN Unipetrol, která je vlastněna mezinárodní skupinou ORLEN. Ta provozuje více než tři tisíce čerpacích stanic v pěti zemích – i v Polsku, Česku, Německu, Litvě, v Maďarsku a na Slovensku. Nedávno oznámila záměr převzít 266 čerpacích stanic značky Turmöl v Rakousku.
ORLEN Benzina je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN Benzina také prémiová paliva Verva, která mají vedle čistících účinků maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. V síti ORLEN Benzina jsou dostupné i alternativní pohony zkapalněný ropný plyn (LPG) a stlačený zemní plyn (CNG). ORLEN Benzina také disponuje nejširší sítí elektrodobíjecích stojanů. Na pražském Barrandově a v Litvínově provozuje veřejné plnicí vodíkové stanice. ORLEN Benzina také nabízí široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe a vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS. Zákazníkům rovněž nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem ORLEN Benzina v Česku provozuje 435 čerpacích stanic a má tržní podíl 24 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že ORLEN Benzina již pětkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice.

Kontakt:
Lada Gadas, +420 705 839 909, e-mail: lada.gadas@orlenunipetrol.cz