5.března 2020

Skupina ORLEN představila vlastní tým pro šampionát DTM.

ORLEN Team ART je názvem nového týmu, který se zúčastní letošního mistrovství závodů cestovních vozů DTM. Hlavním sponzorem týmu bude ORLEN Deutschland, mezi sponzory se zařadí i Benzina, která chce prostřednictvím partnerství oslovit nové zahraniční zákazníky a zvýšit povědomí o své značce. Za volant okruhového speciálu BMW M4 DTM se posadí bývalý pilot F1 Robert Kubica. DTM je kromě Formule 1 dalším pilířem propagace značek ze skupiny ORLEN na globálních trzích.

Robert Kubica nastoupí do šampionátu za volantem vozu BMW M4 DTM o výkonu více než 600 koní. Automobil ponese loga koncernu ORLEN Group. Barevný design bude založen na převaze bílé a červené, což jsou barvy značek ORLEN, Star a Benzina. Kubica bude mít loga také na své závodní kombinéze a přilbě. Logy bude zdobeno rovněž oblečení členů týmu, servisní prostory a obytné vozidlo.

„O své účasti v DTM jsem již dlouho přemýšlel. Jedná se o jednu z nejprestižnějších automobilových sérií v Evropě, která je po sportovní i technické stránce na nejvyšší úrovni. Během prosincových testů jsem se dokonale sžil s novým závodním speciálem BMW a jsem připravený překonávat nové limity. Těší mě, že i v letošní sezoně budu závodit v bílo-červených barvách reprezentujících všechny společnosti skupiny ORLEN včetně Benziny, která provozuje čerpací stanice v Česku a na Slovensku,“ říká Robert Kubica, jezdec týmu ORLEN Team ART.

„Máme velkou radost, že Benzina vstupuje společně s mateřskou skupinou ORLEN do prestižního seriálu DTM,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva společnosti Unipetrol, do které patří i Benzina, a dodává: „Prostřednictvím našeho partnerství chceme posílit povědomí zahraničních i českých zákazníků o tom, že Benzina patří do velké mezinárodní sítě s téměř třemi tisíci čerpacích stanic v pěti zemích a dlouhodobě se opírá o finanční zázemí a obchodní zkušenosti sdílené v rámci mezinárodního koncernu ORLEN. Tento společný obchodní model, důraz na kvalitu a spojení tradice s moderní přítomností nyní chceme připomenout zahraničním zákazníkům, kteří cestují přes území České republiky. Každoročně investujeme více než miliardu korun, abychom posílili pozici lídra trhu a prezentovali naši novou inovativní tvář všem zákazníkům.“

DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) je nejvýznamnějším závodním seriálem v Německu a nejprestižnějším mistrovstvím cestovních vozů v Evropě. V sezoně 2020 se uskuteční dvacet závodů na deseti závodních okruzích v sedmi evropských zemích. Fanoušci mohou být svědky vzrušujících závodů na legendárních závodních okruzích, jakými jsou Monza (Itálie), Brands Hatch (Velká Británie) a Nürburgring (Německo). Televizní přenosy ze závodů DTM mohou sledovat diváci v 50 zemích na celém světě. Letošní sezona bude zahájena o posledním dubnovém víkendu na belgickém závodním okruhu Zolder a ukončena 4. října na německém Hockenheimringu.
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 62 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 416 čerpacích stanic a má tržní podíl 24,3 %. V letošním roce vstoupila na Slovensko, když v dubnu otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ve své síti na Slovensku už šest stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz