21.února 2023

Věrnostní aplikaci ORLEN Benzina využívá již 350 000 lidí. Nejvíce v Jihomoravském kraji

Síť čerpacích stanic ORLEN Benzina, provozovaná rafinérskou a petrochemickou skupinou ORLEN Unipetrol, nasbírala za dva roky již 350 tisíc uživatelů své mobilní aplikace. Tento milník je důkazem, že u klientů stále roste zájem o věrnostní program, včetně odměn, až po možnost komfortně platit za natankované palivo od i navigační systém na nejbližší čerpací stanice. Je také potvrzením trendu preference bezhotovostní platby za pohonné hmoty přímo u stojanu, protože tuto možnost využívá téměř polovina zákazníků.

„Slavíme významný milník, protože každý měsíc využije naši aplikaci desítky tisíc zákazníků. Ti mohou přímo ze svého mobilního telefonu platit za palivo, ale také si vybírat odměny pro naše loajální zákazníky nebo využívat řadu dalších služeb. Pro nás představuje aplikace ORLEN Benzina s věrnostním programem efektivní způsob komunikace se zákazníky a možnost poděkovat jim za důvěru. Jsme rádi, že se program u českých motoristů setkává s velmi pozitivní odezvou,“ říká Vladimír Dočekal, ředitel sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku.

Ze statistik k mobilní aplikaci ORLEN Benzina, sledovaných od jejího spuštění v 2020, vyplývá, že téměř 50 % zákazníků s ní zakoupí palivo přímo u čerpacího stojanu, což zpříjemňuje uživatelský zážitek rychlejšího odbavení platby. Platba od stojanu je nejčastěji realizovaná v Jihomoravském kraji, po němž následují kraje Královéhradecký a Pardubický. Oblíbené jsou rovněž odměny z věrnostního programu, z nichž nejčastěji vyzvedávanými jsou hotdogy a horké nápoje zdarma. Nejdelší aplikační účtenka, za kterou byly uděleny body, měla celkem 135 položek. Největší cestovatel mezi aplikačními uživateli udělal alespoň jednu transakci již na 141 stanicích ORLEN Benzina.

Uživatelé aplikaci ORLEN Benzina využívají ke sbírání bodů za úhradu načerpaného paliva přímo u stojanu nebo po předložení kódu QR také za bezhotovostní i hotovostní platby za zboží a služby na pokladnách. Ale také za registraci, uvedení narozenin, přizvání dalších uživatelů do aplikace, různé eventy a další možnosti. Nasbírané body pak mohou vyměnit za zvýhodněné nabídky nebo produkty zdarma v rychlém občerstvení Stop Cafe. Ve spojení s Tankartou Easy čekají na věrné zákazníky navíc i výhodné slevy z každého litru paliva.

Aplikace ORLEN Benzina je určena pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. Zájemci si ji mohou stáhnout a nainstalovat bezplatně z portálů Google Play a App Store. Služby aplikace lze využívat v celé síti veřejných čerpacích stanic ORLEN Benzina v České republice.

 
ORLEN Benzina je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN Benzina také prémiová paliva Verva a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe. ORLEN Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. ORLEN Benzina nabízí ve své síti čerpacích stanic také alternativní pohony LPG, CNG a elektrickou energii. Do provozu připravuje i vodíkové plnicí stanice. Celkem ORLEN Benzina v Česku provozuje 430 čerpacích stanic a má tržní podíl 23 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že ORLEN Benzina již pětkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice.

Kontakt:
Lada Gadas, +420 705 839 909, e-mail: lada.gadas@orlenunipetrol.cz