28.prosince 2020

Benzina ORLEN na Slovensku rychle roste. Během roku zdvojnásobila počet čerpacích stanic

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na Slovensku. Lídr českého trhu vstoupil na slovenský trh v roce 2019, když získal prvních deset čerpacích stanic. Ty staví na zelené louce nebo je díky své atraktivní cenové politice přebírá od konkurence. Letos se mu podařilo počet stanic zdvojnásobit.

Benzina ORLEN vstoupila na slovenský trh v dubnu 2019, když otevřela svou první čerpací stanici v Malackách. Od té doby rychle roste. „Těší mě, že se nám podařilo splnit stanovený cíl a během letošního roku zdvojnásobit počet čerpacích stanic patřících do naší sítě. Stále však platí, že důležitější než vysoké tempo rozvoje je pro nás dodržení naplánovaného obchodního modelu,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, do které patří i Benzina ORLEN, a dodává: „V současné době patříme mezi nejrychleji rostoucí řetězce na Slovensku, dost možná jsme tím úplně nejrychlejším. V příštím roce budeme v rozšiřování počtu čerpacích stanic pokračovat. I nadále jsme otevřeni větším i menším akvizicím, ale také stavíme úplně nové čerpací stanice na zelené louce jako v Dunajské Stredě nebo nejnověji v Trebaticích u Piešťan a Kysuckém Novém Mestě. Věřím, že se v blízké budoucnosti se staneme jedním z klíčových hráčů na slovenském trhu.“

Nejnovější čerpací stanice Benzina ORLEN na Slovensku byly v minulých týdnech otevřeny v Trebaticích u Piešťan a Kysuckém Novém Mestě. Novotou zářící čerpací stanice Benzina ORLEN v Trebaticích (Piešťanská ulice) nabízí zákazníkům kvalitní paliva Verva a Efecta, moderní myčku i široký sortiment rychlého občerstvení Stop Cafe. Motoristé si tak mohou vychutnat nejen výběrovou fairtrade kávu a oblíbené hotdogy, ale také na kuřecí stripsy, smažené sýry, hranolky, čerstvé sendviče a mnoho dalších produktů. Nová bíločervená čerpací stanice v Kysuckém Novém Mestě (na adrese SNP 13) disponuje kompletním sortimentem paliv Verva a Efecta a rychlým občerstvením Stop Cafe.

„Právě občerstvení je pro nás nejrychleji rostoucím segmentem, jehož objemy prodeje v Česku za posledních osm let vzrostly o 320 %. Věřím, že slovenští zákazníci si pokrmy z nabídky Stop Cafe zamilují. Kromě toho se soustředíme rovněž na rozšiřování dalších služeb, takže v Trebaticích je v provozu rovněž moderní automatická portálová myčka poskytující kvalitní a šetrné mytí osobních vozidel,“ uvedl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN.

Benzina ORLEN na Slovensku získala už 20 čerpacích stanic. V současnosti jsou motoristům k dispozici čerpací stanice v Malackách, Holicích, Lužiankách, Šelpicích, Šuranech, Strečně, Tesárských Mlyňanech, Senci, Ružomberoku, Bytči, Dunajské Stredě a nově také v Trebaticích u Piešťan a Kysuckém Novém Mestě. Zbývající čerpací stanice se začnou postupně uvádět do provozu v průběhu příštího roku.

Vzhledem k rozšiřující se síti na Slovensku roste obliba tankovacích karet Benzina ORLEN Tankarta Business a Tankarta Easy, které v Česku využívá více než 200 tisíc motoristů z řad běžných zákazníků i firemních klientů. „Tankarta Business nabízí výhodné tankování pro podnikatele a firmy. V jejich nákladech rozhoduje o prosperitě každý cent. Proto jsme pro naše firemní zákazníky připravili atraktivní nástroj pro snižování provozních nákladů i administrativy, přičemž do budoucna počítáme i s mezinárodní akceptací karty. Tankarta Easy přináší podobné výhody pro běžné motoristy, kteří při tankování získávají okamžitou slevu až 0,04 EUR z totemové ceny na každém litru paliva,“ dodává Marek Zouvala.

Značka Benzina vznikla už v roce 1958 v tehdejším Československu. Po roce 1989 přešla Benzina v rámci privatizace do soukromých rukou a právo na používání své značky na slovenském trhu dočasně ztratila. Benzina ORLEN se na Slovensko vrátila v roce 2019 jako lídr českého trhu, kde provozuje nejširší síť 416 čerpacích stanic a dle objemu prodaných pohonných hmot ovládá čtvrtinu trhu. Benzina ORLEN je součástí mezinárodní skupiny ORLEN, která v pěti zemích (Polsko, Německo, Česko, Litva a Slovensko) provozuje 2840 čerpacích stanic. Benzina ORLEN je synonymem modernosti, důvěry, výhodnosti, široké nabídky a vysoké kvality výrobků a služeb.
Benzina ORLEN je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 62 let své existence prošla bohatým vývojem. Dnes se jedná o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 416 čerpacích stanic a má tržní podíl
25 %. V minulém roce vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 20 stanic, z nichž je 13 v provozu.


Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@unipetrol.cz