12.dubna 2022

Benzina ORLEN zdvojnásobí počet svých čerpacích stanic na Slovensku

Sít čerpacích stanic Benzina ORLEN pokračuje v expanzi na Slovensku. Lídr českého trhu nyní rozšíří svoji tamní síť o síť stávajících expresních čerpacích stanic. Všechny čerpací stanice postupně projdou rekonstrukcí a ponesou tradiční bíločervené barvy s dominantním logem ORLEN. Benzina ORLEN tak významně posílí svoji pozici na slovenském trhu, kde bude provozovat již 47 čerpacích stanic.

„Od našeho vstupu na Slovensko rosteme a patříme mezi nejrychleji rostoucí řetězce. To jsme nyní potvrdili akvizicí dalších čerpacích stanic. S celkovým počtem 47 stanic se staneme pátým největším hráčem na tamním trhu. V rozšiřování počtu čerpacích stanic budeme v letošním roce i nadále pokračovat. Jsme otevřeni větším i menším akvizicím, ale také stavíme úplně nové čerpací stanice takzvaně na zelené louce. Věřím, že svoji pozici na Slovensku brzy ještě posílíme,“ uvedl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN.

Benzina ORLEN na Slovensku aktuálně provozuje již 22 čerpacích stanic. Nové expresní čerpací stanice rozmístěné po celém Slovensku se budou uvádět do provozu postupně od začátku června. Samoobslužné čerpací stanice Benzina ORLEN nabízí široký sortiment aditivovaných paliv EFECTA a prémiových paliv VERVA zaměřených na výkon motoru. Zákazníci mohou za palivo zaplatit platebními kartami, tankovacími kartami a prostřednictvím aplikace Benzina ORLEN. Obsluha je jednoduchá, stačí na platebním terminálu navolit částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva při dosažení stanovené hodnoty.

„První samoobslužnou stanici jsme v Česku otevřeli již před deseti lety a dle dosavadních výsledků je patrné, že zákazníci si tento druh čerpacích stanic oblíbili. Víme, že to samé platí i pro slovenský trh. Zákazníci si pochvalují především rychlost odbavení a nižší cenu pohonných hmot. V konceptu samoobslužných čerpacích stanic vidíme do budoucna velký potenciál a dále pokračujeme v jeho rozvoji,“ upřesnil Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol zodpovědný za maloobchod.

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN vstoupila na Slovensko v roce 2019, když otevřela první stanici v Malackách. Slovenská síť Benzina ORLEN bude po akvizici mít již 47 čerpacích stanic a je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na tamním trhu. Síť patří do české skupiny ORLEN Unipetrol, která je od roku 2005 součástí nadnárodní skupiny ORLEN. Ta je přítomna ve více než 110 zemích po celém světě a více než 50 % jejích příjmů pochází ze zahraničních trhů. Provozuje téměř tři tisíce čerpacích stanic v Polsku, Německu, Česku, Litvě a na Slovensku.
Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 424 čerpacích stanic a má tržní podíl 25 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již popáté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 22 stanic a je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na tamním trhu.

Kontakt pro média:
Pavel Kaidl, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz
Michal Procházka, telefon: +420 736 508 738, email: michal.prochazka1@orlenunipetrol.cz