14.srpna 2019

Benzina pokračuje v modernizaci svých myček. Rozšiřuje pěnovou a světelnou show

Benzina nadále mohutně investuje do modernizace svých čerpacích stanic a automatických mycích linek. Největší síť čerpacích stanic v České republice v současné době provozuje už 138 myček, které postupně procházejí modernizací. Té se letos dočká dalších 25 lokalit. Vybrané myčky jsou navíc vybavovány pěnopádem FoamSensation, který kombinuje perfektní kvalitu mytí s unikátním světleným zážitkem.
 
„Jako největší provozovatel čerpacích stanic i automatických mycích linek v Česku se soustředíme především na modernizaci stávajících poboček. Už více než polovina našich myček prošla modernizací. Vloni jsme do jejich rozvoje investovali více než 100 milionů korun a podobnou částku plánujeme investovat i letos,“ říká Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro značky Benzina.

Benzina vybavuje své čerpací stanice moderními mycími linkami SC2 Classic a SC2PRO od německé společnosti WashTec. Myčky disponují šetrnými pěnovými kartáči SoftTecs2, díky kterým nehrozí žádné poškození laku a také tlakem vody až 70 barů pro maximální účinnost předmytí vozidla.

Některé nově modernizované myčky pak nabízí i neotřelý zážitek prostřednictvím technologie FoamSenstation. V případě volby prémiového programu Exklusiv za 329 korun totiž auto pokryje extra porce účinné aktivní pěny vytvářející kompaktní stěnu nasvícenou LED diodami a zákazník může sledovat neobvyklou hru barev na pěnovém vodopádu. Program Exklusiv však nenabízí pouze show, ale rovněž kvalitnější mytí. To zaručuje použití až patnáctinásobku pěny a extra mytí ráfků kol.

Technologie FoamSenstation je na myčkách Benziny dostupná od roku 2017 a nyní ji zákazníci mohou využít už na devíti lokalitách po celém Česku: v Praze na Barrandově, Jižní Spojce a na Kolbenově ulici. Mimo hlavní město pak v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou, Zlíně, Kolíně, Říčanech a Mělníku.

Do konce letošního roku bude technologií FoamSensation vybaveno až 16 lokalit.
„Našim cílem je poskytovat prémiové mytí za přijatelné ceny a plnit rostoucí očekávání našich zákazníků pomocí těch nejmodernějších technologií, které mohou nabídnout i speciální zážitek atraktivní nejen pro děti, ale i pro dospělé,“ uvedl Filip Balcárek.

Benzina loni jako první v Česku spustila mobilní aplikaci Mycí Digi Linka, díky které si zákazníci mohou nechat umýt auto bez nutnosti platit za mytí na pokladně čerpací stanice. Vše se odehrává přimo v mobilu zákazníka velmi interaktivním a přehledným způsobem. Stačí si jen v prostředí aplikace najít mycí linku, postavit se před ní na vyznačenou bílou čáru a následně už jen spustit libovolný mycí program. Zákazníci navíc ušetří. Aplikace nabízí celou řadu zvýhodnění např. Happy Hours se slevou 20 % nebo výhodné balíčky mycích programů. V rámci uvítání nových uživatelů aplikace momentálně Benzina nabízí první mytí libovolným programem za pouhých 49 korun
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 61 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 413 čerpacích stanic a má tržní podíl 23,7 %. V letošním roce vstoupila na Slovensko, když v dubnu otevřela první čerpací stanici v Malackách.

Kontakt:
Pavel Kaidl, tiskový mluvčí skupiny Unipetrol, tel: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz