17.února 2021

Benzina ORLEN se potřetí v řadě stala Obchodníkem roku

Benzina ORLEN, člen nadnárodního koncernu ORLEN a lídr maloobchodního prodeje paliv v České republice, zvítězila v kategorii Čerpací stanice s prodejnou v rámci soutěže Mastercard Obchodník roku 2020. Obhájila tak své prvenství potřetí v řadě.

​„Z třetího ocenění Mastercard Obchodník roku v řadě máme velkou radost,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i Benzina ORLEN, a dodává: „Máme tradičně kvalitní paliva a k tomu již několik let nabízíme široký sortiment doplňkového prodeje včetně občerstvení v atraktivní prostředí s profesionálním zákaznickým servisem. Stále se posouváme vpřed a nejnověji nabízíme zákazníkům komunikaci s námi přes mobilní aplikace s bohatým benefitním programem. Díky tomuto dlouhodobému přístupu a podpoře mateřské skupiny ORLEN jsme se stali lídry českého trhu. Za posledních osm let se náš tržní podíl z prodeje paliv navýšil z 15 % na 25 % a prodej občerstvení narostl o více než 300 %. Tento úspěch je pro nás velkým povzbuzením k dalšímu zlepšování našich služeb pro zákazníky, jimž bych rád touto cestou jménem našeho celého týmu poděkoval za jejich důvěru a loajalitu.“

Benzina ORLEN obsadila navzdory rostoucí konkurenci první místo z osmi hodnocených firem v kategorii Mastercard Čerpací stanice s prodejnou. Vedla si skvěle i v celkovém hodnocení všech kategorií, v němž jí patřilo 9. místo. Bodovala nejen loajalitou a důvěrou zákazníků, ale také nejlepší zapamatovatelností. V rámci nezávislého průzkumu byla totiž respondenty nejčastěji spontánně zmiňovaným obchodníkem ve své kategorii. Nejoblíbenější síť čerpacích stanic v České republice se mezi nejlepšími umístila rovněž z hlediska schopnosti pohotově přizpůsobovat svou nabídku a provoz v prodejnách neustálým změnám podmínek v průběhu koronavirové pandemie.

Pravidelné úspěchy Benzina ORLEN v soutěži Mastercard Obchodník roku jsou výsledkem dlouhodobé strategie zaměřené na důslednou modernizaci čerpacích stanic, rozšiřování služeb a zvyšování kvality. Na řidiče čeká na čerpacích stanicích kvalitní občerstvení Stop Cafe v příjemném prostředí, motorům jejich vozů mohou dopřát prémiová paliva Verva a Efecta s čisticím účinkem. Benzina ORLEN se tak stala suverénním lídrem na českém trhu a řidiči ji vnímají jako moderní a nejoblíbenější značku.

Benzina ORLEN v uplynulém desetiletí významně posílila svou pozici. Zatímco v roce 2014 patřil značce s tradičním logem okřídleného koně 15% tržní podíl, dnes ovládá již čtvrtinu českého trhu. Zákazníci oceňují kvalitní paliva, moderní pojetí a široký doplňkový sortiment produktů a služeb v čele s občerstvením Stop Cafe, které nabízí již 313 z celkových 419 čerpacích stanic v České republice.

Mastercard Obchodník roku je prestižní ocenění pro nejlepší firmy v oblasti maloobchodu v České republice. Výsledky aktuálního, v pořadí již osmnáctého ročníku této soutěže byly vyhlášeny v devíti oborových kategoriích. Ocenění bylo vítězným podnikům uděleno na základě reprezentativního průzkumu veřejného mínění, které proběhlo na konci října 2020 v režii agentury G82 online dotazováním 1000 respondentů ve věku 15 až 69 let. Součástí letošního hodnocení byly také reakce obchodníků na události spojené s koronavirovou pandemií.
Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Vznikla v roce 1958 a jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 419 čerpacích stanic a má tržní podíl 25 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již počtvrté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 20 stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@unipetrol.cz