9.června 2020

Stravenkovými kartami už jde platit i na Benzinách

Benzina, největší síť čerpacích stanic v Česku, od 1. června akceptuje na svých stanicích stravenkové karty pro nákup občerstvení a potravin. Lídr českého trhu tak nadále zkvalitňuje a rozšiřuje služby zákazníkům, kteří stále více vyhledávají červenobílé čerpací stanice nejen pro doplnění pohonných hmot, ale také jako místo pro dobrou snídani, oběd či pracovní jednání.

Objem prodeje občerstvení na našich čerpacích stanicích neustále stoupá a je nejrychleji rostoucím segmentem, který mezi lety 2012 až 2019 vzrostl o neuvěřitelných 320 %. Zavedení platby stravenkovými kartami je dalším krokem, kterým se chceme ještě více přiblížit k našim zákazníkům,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, do které patří i Benzina.
 
Motoristé mohou stravenkovými kartami hradit veškeré potraviny a občerstvení nejen v rámci rychlého občerstvení Stop Cafe, ale v kompletním sortimentu čerpacích stanicích Benzina. Pro platbu jsou akceptovány karty společností Sodexo, Edenred (Ticket), Up (Chéque Déjeuner), Lidl, Benefitka a Gusto. Platby se nevztahují na nepotravinové zboží, tedy pohonné hmoty či ostatní doplňkový prodej.
 
Občerstvení gastronomického konceptu Stop Cafe od Benziny získává stále větší popularitu díky pestré kuchyni, která nabízí široký sortiment od tradičních pokrmů přes Itálii až po Španělsko. Myslí také na trend zdravé výživy a biopotraviny, v jídelníčku najdou své i vegetariáni. „Velmi důležitý je pro nás segment teplých pokrmů. Především naše větší čerpací stanice nabízí bohaté snídaně jako čerstvě míchaná vejce se slaninou nebo sázená vejce, tak českou klasiku jako svíčková na smetaně, vepřové výpečky či hovězí guláš.  V nabídce ale nechybí ani několik druhů těstovin, salátů, steaků a vegetariánských produktů. Klíčová je pro nás kvalita surovin i postup přípravy pokrmů. Jako první řetězec čerpacích stanic v Česku jsme přestali používat fritézy a všechny produkty jsou připravovány pouze v rychlopečících grilech nebo horkovzdušných pecích,“ dodává Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina.
Rychlé občerstvení Stop Cafe je dostupné již na 307 čerpacích stanicích, což představuje tři čtvrtiny všech čerpacích stanic Benzina v České republice. Rozšiřování a modernizace konceptu Stop Cafe pokračuje i v letošním roce.
 
Největší česká síť čerpacích stanic patří i se svou mateřskou společností Unipetrol od roku 2005 do mezinárodní skupiny ORLEN. Uvedení společného loga ORLENU a Benziny na prestižních sportovních událostech je pokračováním aktuální reklamní kampaně, ve které ORLEN posiluje povědomí zákazníků, že tradiční česká značka Benzina je součástí nadnárodní sítě, do které patří téměř tři tisíce čerpacích stanic v pěti zemích (Polsko, Německo, Česko, Slovensko a Litva).

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@unipetrol.cz