14.července 2020

Benzina spustila reklamní kampaň zaměřenou na budování značky

Benzina spustila novou imageovou kampaň, jejímž cílem je zvýšení povědomí o značkách Benzina a ORLEN. Největší tuzemská síť čerpacích stanic tak navazuje na loňskou co-brandingovou kampaň, ve které se vedle dobře známého koníka začal objevovat Orel symbolizující nadnárodní skupinu ORLEN.

„Novou kampaní chceme během léta oslovit co nejvíce našich zákazníků emocionálním sdělením. Jejím hlavním cílem je dlouhodobé budování značek Benzina a ORLEN. Kampaň je založena na vysoce pozitivní kampani Efecta s několika vylepšeními. Je pro nás důležité odstartovat touto kampaní s vysokým dosahem a emocemi po náročném období šíření nemoci COVID-19,“ vysvětlil Jakub Kosmowski, ředitel marketingu skupiny Unipetrol.

Nová kampaň zahrnuje televizní spoty na všech českých klíčových televizních stanicích a sociálních sítích a potrvá až do 31. srpna.

Největší česká síť čerpacích stanic patří i se svou mateřskou společností Unipetrol od roku 2005 do mezinárodní skupiny ORLEN. Uvedení společného loga ORLENU a Benziny je součástí reklamní kampaně, ve které ORLEN posiluje povědomí zákazníků, že tradiční česká značka Benzina je součástí nadnárodní sítě, do které patří téměř tři tisíce čerpacích stanic v pěti zemích (Polsko, Německo, Česko, Slovensko a Litva).

Spot z nové reklamní kampaně Benziny:
https://www.youtube.com/watch?v=56OxUubT7lA
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 62 let své existence prošla bohatým vývojem. Dnes se jedná o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 418 čerpacích stanic a má tržní podíl 24,9 %. V minulém roce vstoupila na Slovensko, když v dubnu otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ve své síti na Slovensku již 11 stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz