29.března 2021

Na našich stanicích lze za kávu platit bezkontaktně přímo u kávovarů

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN zvyšuje zákaznický komfort a hygienickou bezpečnost zákazníků.  Začala vybavovat samoobslužné kávovary na čerpacích stanicích terminály umožňujícími platbu prostřednictvím platebních i stravenkových karet nebo pomocí mobilních telefonů a chytrých hodinek. Do konce března bude platebními terminály vybaveno celkem 67 čerpacích stanic, pokrytí celé sítě plánuje Benzina ORLEN dokončit nejpozději na začátku příštího roku.

„Provozujeme nejvíce čerpacích stanic a na každé z nich si zákazníci mohou zakoupit občerstvení a vybrat si z několika druhů výběrové fair trade kávy. To z nás dělá i největší kavárenský řetězec a také nás to zavazuje být inovativní a určovat trendy. Proto jsme se rozhodli vybavit všechny samostatně stojící kávovary na našich čerpacích stanicích moderními platebními terminály. Zákazníci si tak mohou zakoupit kávu přímo u kávovaru bez nutnosti navštívit pokladní zónu. Na základě údajů z testovacího provozu očekáváme, že v budoucnu se více než polovina plateb za kávu bude realizovat přímo u kávovarů,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i Benzina ORLEN, a dodává: „Pokračujeme tak v trendu, který jsme nastolili našimi mobilními aplikacemi „Benzina aplikace“ a „Mycí digi linka“, které umožňují provést platbu za tankování a mytí vozidla prostřednictvím mobilního telefonu.“

Benzina ORLEN je s 419 čerpacími stanicemi lídrem českého trhu. Do rozvoje sítě a zavádění gastronomického konceptu Stop Cafe v posledních letech pravidelně investuje miliardu korun ročně. Rychlým občerstvením Stop Cafe je v současnosti vybaveno už 313 stanic, přičemž se i nadále počítá s jeho rozšiřováním. „Právě občerstvení je pro nás nejrychleji rostoucím segmentem, jehož objem prodeje od roku 2012 vzrostl o více než 300 %. Klíčová je pro nás kvalita surovin i postup přípravy pokrmů. Našim stěžejním produktem je fair trade káva namíchaná podle unikátní receptury v Belgii. Čerstvá káva je základem našeho občerstvení a nabízíme ji i na těch nejmenších stanicích. Její oblíbenost jasně potvrzují i čísla. Každé dvě vteřiny totiž prodáme jednu kávu a v loňském roce jsme na našich čerpacích stanicích celkově spotřebovali přes 170 tun této výběrové kávy,“ prozradil Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN.
Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Vznikla v roce 1958 a jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 419 čerpacích stanic a má tržní podíl 25 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již počtvrté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 20 stanic.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz