17.května 2021

Pátý DRIVE-UP bankomat na čerpacích stanicích Benzina ORLEN, tentokrát v Plzni!

Nouzový stav a omezení pohybu jasně ukázaly přednosti čtyř drive-up bankomatů Komerční banky, tedy pohodlí a zejména bezpečnost. Klienti banky mohou vybírat a vkládat hotovost z okénka svého automobilu již na čtyřech místech, a to na čerpacích stanicích Benzina ORLEN v Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě. Za posledních třináct měsíců (od března 2020 do března 2021) proteklo drive-up bankomaty Komerční banky na čerpacích stanicích Benzina ORLEN přes 1 miliardu Kč! Z toho bylo bezmála 500 milionů výběrů a 517 milionů vkladů.

Jsme rádi, že můžeme našim klientům nabídnout služby pátého drive-up bankomatu, tentokrát v Plzni. Přístroj byl zprovozněn 11. května 2021 na čerpací stanici Benzina ORLEN, Nepomucká 791/198.

„Z uvedených dat o využívání našich drive-up bankomatů vyplývá, že klienti si tyto bankomaty opravdu oblíbili a považují jejich provoz za bezpečný způsob, jak realizovat své hotovostní transakce 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Proto jsme se rozhodli k dalšímu kroku a tím je rozšíření počtu těchto bankomatů o další přístroj v Plzni,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Síť bankomatů Komerční banky má více než 830 bankomatů po celé České republice. A v počtu vkladových bankomatů je jasnou jedničkou na trhu s více než 460 přístroji a jejich počet neustále roste.
Aktuálně KB instaluje na vybranou skupinu bankomatů NCR bezkontaktní čtečky platebních karet. Touto funkcionalitou, která umožňuje použití také pro mobilní telefony s NFC technologií a tzv. chytrých hodinek, je vybaveno již téměř 60 % celé sítě bankomatů Komerční banky.

„Jsme největším řetězcem čerpacích stanic a také největší kavárenskou sítí v České republice. Do rozvoje a rozšiřování naší sítě každoročně investujeme miliardu korun a neustále rozšiřujeme služby pro naše zákazníky. Proto už od roku 2018 provozujeme ve spolupráci s Komerční bankou takzvané průjezdné bankomaty. Těší mě, že zákazníci si tyto bankomaty oblíbili. Bankomaty se osvědčily také během mimořádných vládních opatření, kdy naše čerpací stanice zůstávaly v běžném provozu a zákazníkům nahrazovaly mnohdy přeplněné obchody,“ řekl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN, která patří do skupiny ORLEN Unipetrol.
Benzina ORLEN je největší tuzemská síť čerpacích stanic. Celkem 420 bíločervených čerpacích stanic nabízí motoristům špičkově aditivovaná paliva s garantovanou kvalitou. Čerpací stanice Benzina ORLEN nabízí komplexní servis včetně známého konceptu rychlého občerstvení Stop Cafe. Moderní čerpací stanice Benzina ORLEN jsou díky pohodlným relaxačním zónám vyhledávaným místem k odpočinku, občerstvení, zábavě, a také jsou oblíbeným místem k pracovním schůzkám.

Pavel Zúbek    
Komunikace KB
mob.: +420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz

Pavel Kaidl
tiskový mluvčí skupiny ORLEN Unipetrol
mob.: +420 736 502 520
email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz