28.ledna 2019

Na ostravské stanici Benzina lze vybrat a vložit peníze z bankomatu přímo z auta

Benzina a Komerční banka otevřely první DRIVE UP, neboli průjezdný bankomat v Ostravě. Tento již třetí průjezdný bankomat v České republice byl zprovozněn na čerpací stanici Benzina v Horní ulici v Ostravě. Řidiči pouze zastaví na čerpací stanici a z okénka svého vozu mohou vybírat nebo vkládat hotovost a provádět i další operace.

„Jsme největším řetězcem pohonných hmot a také největší kavárnou v České republice. Neustále se snažíme nabízet zákazníkům nové produkty a služby, proto jsme ve spolupráci s Komerční bankou nabídli řidičům takzvané průjezdné bankomaty. Ostrava je již třetí lokalitou, kde jsme tento bankomat pro řidiče otevřeli. Dosavadní bankomaty na našich stanicích v Praze a Hradci Králové jsou hojně řidiči využívány,“ řekl Marek Zouvala, ředitel řetězce čerpacích stanic Benzina, patřícího do skupiny Unipetrol.

Nový „DRIVE UP“ bankomat je novou službou Benziny zákazníkům. Je umístěn přímo mezi tankovacími stojany a umožňuje řidičům provádět finanční operace přímo z okénka auta, a to i v případě SUV nebo dodávek. Bankomat Komerční banky, který byl instalován na Benzině v Horní ulici v Ostravě, je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Kromě výběru hotovosti může bankomat přijímat i vklady, což ocení zejména podnikatelé, kteří již nemusí s tržbou chodit na bankovní pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.

„První dva Drive up bankomaty, které jsou řidičům k dispozici v Praze a Hradci Králové, překonaly naše očekávání. Potvrzuje se, že z pohledu klientů se jedná o pohodlnou a rychlou službu, proto je také úspěšná. Zejména pro podnikatele, kteří potřebují vložit denní tržbu na svůj účet, je to stále vyhledávanější možnost, která je rovněž velmi bezpečná,uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Platební a transakční služby Komerční banky.

Na celém světě je instalováno přibližně 68 800 DRIVE-UP bankomatů, toto číslo představuje cca 2 % z celkového počtu instalovaných bankomatů ve světě. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl DRIVE-UP bankomatů činí více než 1 %, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty.

Síť čerpacích stanic Benzina motoristům nabízí kompletní řadu špičkově aditivovaných paliv s garantovanou kvalitou. Mají na výběr mezi řadou benzinů a nafty EFECTA s čistícím účinkem pro motor, anebo vysokooktanovou řadu paliv VERVA. Kromě toho Benzina nabízí i gastronomické služby pod značkou Stop Cafe. Stop Cafe na Benzině vyhledávají zákazníci, včetně rodin s dětmi či vegetariáni, zejména kvůli pestré paletě tradičních i moderních pokrmů připravených z čerstvých surovin a s ohledem na zdravou výživu. K občerstvení unavených řidičů, ale třeba i pro obchodní schůzku, je připravena odpočinková zóna s volně přístupnou Wi-Fi sítí a zásuvkami k dobití notebooku či telefonu. K dobré pohodě patří rovněž kvalitní fair trade káva namíchaná v Belgii.
Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za více než půl století své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě zbrusu nových paliv s čisticím účinkem EFECTA nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem provozuje 409 čerpacích stanic a má tržní podíl 23,2 %.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

KOMERČNÍ BANKA je jedinou českou veřejně obchodovanou bankou a poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Skupina KB obsluhuje 2,4 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 382 obchodních míst v celé České republice. KB nyní provozuje 760 bankomatů. Jeden z kanálů přímého bankovnictví využívá 1,43 milionu klientů. KB je součástí skupiny Société Générale.

Kontakt KB: Pavel Zúbek, Komunikace KB, tel.: +420 725 420 107, email: pavel_zubek@kb.cz