20.července 2023

Nová služba pro cyklisty: servisní a dobíjecí stojany na čerpacích stanicích ORLEN Benzina

Síť čerpacích stanic ORLEN Benzina, provozovaná rafinérskou a petrochemickou skupinou ORLEN Unipetrol, rozšiřuje portfolio služeb pro své zákazníky. Lídr maloobchodního prodeje paliv v České republice nabízí v třiceti pěti turisticky atraktivních lokalitách cyklistické servisní stojany doplněné v některých případech také o nabíjecí stanice pro stále oblíbenější elektrokola.

Neustále investujeme do rozvoje sítě našich čerpacích stanic ORLEN Benzina, protože chceme být zákazníkům co nejblíže – a to nejen při jejich cestování automobilem, ale i při aktivním trávení volného času,“ říká Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, zodpovědný za retail, a dodává: „Ověřili jsme si, že spousta našich zákazníků patří mezi aktivní fanoušky cyklistiky. Proto jsme podpořili nápad našich kolegů vytvořit na vybraných čerpacích stanicích ORLEN Benzina útočiště s potřebnou výbavou pro základní údržbu a servis jízdních kol. V některých případech i včetně nabíječky pro elektrokola, která se stávají fenoménem současnosti. Během zastávky se cyklisté mohou občerstvit na našich čerpacích stanicích nejen kávou a nápoji, ale veškerým sortimentem, který nabízíme v rámci gastronomického konceptu Stop Cafe a na který jsou zvyklí při cestách autem.“

Cyklisté naleznou servisní stojany v charakteristických bílo-červených barvách na třiceti pěti čerpacích stanicích ORLEN Benzina v turisticky atraktivních oblastech blízko cyklostezek po celé České republice od Železné Rudy až po Rožnov pod Radhoštěm. Na deseti z nich budou mít cyklisté k dispozici nejen kvalitní nářadí pro základní servis, ale také nabíjecí stanici. Uživatelé oblíbených elektrokol budou moci doplňovat elektrickou energii na čerpacích stanicích ORLEN Benzina v Českých Budějovicích - Vltavské nábřeží, v Třeboni, Doksech, Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Slavonicích, Valticích a Mikulově, ve Velkých Losinách a v Rožnově pod Radhoštěm.

Cyklistické stojany jsou standardně vybaveny kvalitním nářadím od renomovaných německých a amerických výrobců, s nímž lze realizovat všechny potřebné základní servisní úkony. Po ruce je tak křížový i plochý šroubovák, sada imbus klíčů, sada torx klíčů, plochý klíč, nastavitelný klíč, tři montážní páky a manuální hustilka. Pro méně zkušené cyklisty je na stojanu umístěn QR kód, který po naskenování chytrým telefonem zpřístupní přehledný a snadno srozumitelný návod na opravu či seřízení jízdního kola. Servisní stojany na čerpacích stanicích ORLEN Benzina mohou využívat nejen cyklisté pro svá jízdní kola, ale také široká veřejnost pro dětské kočárky nebo vozíky pro invalidy.

Nový projekt je součástí programu nepřetržité modernizace a rozvoje sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina, která je se svými téměř 440 stanicemi největším maloobchodního řetězcem v České republice a nabízí nejen tradiční pohonné hmoty, ale je i lídrem v rozvoji alternativních pohonů. Kromě LPG a CNG síť ORLEN Benzina razantně rozvíjí infrastrukturu pro bateriovou i vodíkovou elektromobilitu. V současnosti nabízí 246 dobíjecích bodů na 61 stanicích, což ji řadí na první místo mezi řetězci působícími na českém trhu. ORLEN Benzina také provozuje dvě vodíkové plnicí stanice v Praze na Barrandově a v Litvínově.
 

ORLEN Benzina je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN Benzina také prémiová paliva Verva a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe. ORLEN Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. ORLEN Benzina nabízí ve své síti čerpacích stanic také alternativní pohony LPG, CNG a elektrickou energii. Do provozu připravuje i vodíkové plnicí stanice. Celkem ORLEN Benzina v Česku provozuje 436 čerpacích stanic a má tržní podíl 23 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že ORLEN Benzina již pětkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice a čtyřikrát titul Obchodník roku.

Kontakt:
Lada Gadas, +420 705 839 909, e-mail: lada.gadas@orlenunipetrol.cz