9.května 2024

Prestižní cyklistický závod ORLEN NATIONS GRAND PRIX 2024 se blíží

Mezinárodní skupina ORLEN, působící ve Střední Evropě, pravidelně podporuje sportovní akce i mladé sportovní talenty. V oblasti cyklistiky, přináší českým fanouškům jedinečný zážitek v podobě etapového závodu ORLEN NATIONS GRAD PRIX, kterého se pravidelně účastní budoucí hvězdy světového pelotonu.

Start prestižního cyklistického klání pro jezdce do 23 let s názvem ORLEN NATIONS GRAND PRIX, který je součástí seriálu UCI Nations Cup U23, se nezadržitelně blíží. Ve dnech 15. – 19. května projedou závodníci silnicemi hned třemi zeměmi: Českou republikou, Slovenskem a Polskem. Letos se na startu objeví 22 národních týmů a tři kluby, na startovní listině nebude samozřejmě chybět ani český nadějný tým s jezdci Milanem Kadlecem, Martinem Bárou, Matyášem Fialou, Danielem Mrázem, Jakubem Kubou nebo Danielem Rubešem! Tento podnik si ve světovém pelotonu za uplynulých pět let své existence dokázal získat uznání, velký respekt i obdiv diváků.

Je nám ctí být součástí tohoto velkého cyklistického klání, kterého se účastní mladé sportovní hvězdy. Rozhodnutí rozšířit závod na 5 dní se nám v loňském roce osvědčilo a cyklisté na letošní trati urazí celkem 700 km a nastoupají 10 789 výškových metrů.. Pro komunikaci se sportovními řediteli se navíc nepoužívají vysílačky, takže rozhodovat musí sami cyklisté. To činí soutěž velmi napínavou“, říká Jakub Kosmowski, ředitel marketingu a sponzoringu skupiny ORLEN Unipetrol. „Cyklisté nečekají na pokyny, ale rozhodují se sami. Každý tým si samozřejmě stanoví taktiku, ale nikdy nevíte, co se na silnici stane a jak na to reagovat. Díky tomu bude možné sledovat napínavou podívanou“, říká Czesław Lang, který stojí v čele organizátora závodu, společnosti Lang Team.

Závod odstartuje 15. května v Prostějově na Moravě a cyklisté absolvují dvě etapy - první z Prostějova na Hrad Bouzov a druhý den z Přerova do Nového Hrozenkova. Poté budou pokračovat přes Slovensko do Polska, kde se uskuteční 19. května finále závodu v polských východních Karpatech u Hotelu Arłamów.

Na ORLEN NATIONS GRAND PRIX se setkávají budoucí hvězdy světového profi pelotonu a bude jej sledovat celý svět. Diváci se tak mohou těšit na pět náročných a dramatických okamžiků, v nichž se utkají ti nejlepší mladí cyklisté bojující o zápis do sportovní historie. Na tento závod zvou všechny cyklistické příznivce hlavní sponzor ORLEN, oficiální sponzor DRUTEX a ředitel závodu Czeslaw Lang.
Trasy závodu ORLEN NATIONS GRAND PRIX 2024
  • 15. května 2024: Prostějov – Hrad Bouzov
  • 16. května 2024: Přerov – Horní Hrozenkov
  • 17. května 2024: Tvrdošín – Štrbské Pleso
  • 18. května 2024: Bukovina Resort – Jasło
  • 19. května 2024: Lesko, Powiat Leski – Hotel Arłamów
Síť čerpacích stanic ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Kromě paliv Efecta s čistícím účinkem nabízí ORLEN také prémiová paliva Verva, která mají vedle čistících účinků maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. V síti ORLEN jsou dostupné i alternativní pohony zkapalněný ropný plyn (LPG) a stlačený zemní plyn (CNG). ORLEN také disponuje nejširší sítí elektrodobíjecích stojanů. Na pražském Barrandově a v Litvínově provozuje veřejné plnicí vodíkové stanice. ORLEN také nabízí široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu Stop Cafe a vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS. Zákazníkům rovněž nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. ORLEN v Česku provozuje celkem 436 čerpacích stanic a má tržní podíl 27,5 %. Důvěru spotřebitelů potvrzuje i fakt, že síť čerpacích stanic ORLEN již šestkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice.

Kontakt:
Lada Gadas, +420 705 839 909, e-mail: lada.gadas@orlenunipetrol.cz