8.června 2023

Skupina ORLEN bude partnerem Evropských her 2023 v Krakově, kde bude posilovat povědomí o své značce

Skupina ORLEN bude přítomna na prestižní sportování události roku, Evropské hry 2023, které se budou konat od 21. června do 2. července v polském Krakově. ORLEN, největší společnost ve střední a východní Evropě, bude mimo jiné během těchto her posilovat povědomí o změně společné značky ORLEN Benzina na značku ORLEN, čímž zakončí dlouhodobý proces unifikace označení své sítě čerpacích stanic ve střední a východní Evropě. Skupina ORLEN, která dlouhodobě podporuje sportovní týmy a události v zemích své působnosti, je v letošním roce také hlavním partnerem týmu Formule 1 Scuderia AlphaTauri.

„Již několik let důsledně budujeme multienergetickou společnost, která patří mezi 150 největších firem na světě. Naše produkty jsou k dostání v téměř stovce zemí. Potřebujeme silnou a rozpoznatelnou značku, kterou budujeme mimo jiné prostřednictvím zapojení do sponzorských projektů. V loňském roce nám poskytla rekordních 1,4 miliardy zlotých v reklamním ekvivalentu,“ uvedl Daniel Obajtek, předseda představenstva PKN ORLEN a dodal: „Jako generální sponzor se připojujeme ke skupině partnerů Evropských her Krakov-Małopolská 2023. Podpoříme organizaci největší multisportovní akce v historii Polska, která se bude vysílat ve více než 50 zemích. Ještě více tak posílíme značku ORLEN a současně budeme propagovat image naší země v zahraničí.“

V rámci spolupráce bude značka ORLEN na startovních číslech sportovců, tričkách dobrovolníků, LED obrazovkách a bannerech všech sportovních arén i v digitální kampani na mezinárodním letišti Krakow-Balice. Vozový park Evropských her bude využívat čerpací stanice společnosti a některá z vozidel budou poháněna vodíkem z první mobilní vodíkové čerpací stanice, kterou skupina PKN ORLEN nedávno v Krakově spustila.

„Účast skupiny ORLEN Unipetrol na této prestižní sportovní akcí vnímáme jako skvělou příležitost k posílení povědomí veřejnosti o procesu postupného přejmenování naší sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina pod značku ORLEN, se kterou se motoristé setkávají nejen u nás, ale také v Německu, Polsku, Litvě, Maďarsku a na Slovensku,“ řekl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva společnosti ORLEN Unipetrol.

Během Evropských her budou sportovci soutěžit ve 26 sportech, ze kterých bude 18 sportů olympijských. Soutěžit se tak bude v atletice, střelbě, lukostřelbě, rychlostní kanoistice i vodním slalomu, stolním tenisu, basketbalu 3x3, šermu, moderním pětiboji, sedmičkovém ragby, triatlonu, judu, synchronizovaném plavání a skocích do vody, badmintonu, boxu, lezení, taekwondu, v cyklistice na horských kolech a také v nových olympijských disciplínách – BMX freestyle a breakingu. Z neolympijských sportů se bude soutěžit v karate, teqballu, padelu, kickboxu, muaythai, plážové házené, plážovém fotbalu a v Polsku oblíbených letních skocích na lyžích.

Česko na Evropských hrách může reprezentovat téměř 200 sportovců a sportovkyň. Mnoho z nich bude na hrách také soupeřit o kvalifikaci na olympijské hry v Paříži 2024 a některé sporty budou mít i mistrovství Evropy. Podle odhadů by se do polského Krakova mělo přijet ucházet o vítězství asi 7000 sportovců z téměř 48 zemí. Evropské hry 2023 by měly propagovat hodnoty, jakými jsou zdravý životní styl, myšlenku fair play, přátelství mezi národy a kulturní i vzdělávací dědictví hostitelské země a malopolského vojvodství, ve kterém se nachází i město Krakov.
Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana, otrokovická společnost REMAQ a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku a síť ORLEN na Slovensku a v Maďarsku. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největší multi-energetickou společností ve střední Evropě. ORLEN Unipetrol zaměstnává téměř 6 000 lidí a je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí.
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz